Musikere i serien

Her er en oversikt over alle ca. hundre dyktige musikerne som har spilt på de 190 konsertene i serien vår i løpet av 17 sesonger!

ABBA bilde

Nedenfor ser du hvor mange produksjoner musikerne har vært med på:

Josef Angyal, blåseinstr., strengeinstr

Nils Henrik Asheim, klaver (2)

Ida Bang, harpe (2)

Christian Berg, slagverk (5)

Lars Petter Berg, obo (3)

Anne Lise Berntsen, sang

Inger Besserudhagen, horn

Øystein Birkeland, cello

Jorunn Marie Bratlie, klaver

Kristine Bratlie, klaver (3)

Johanna Dahl Bryne, sang

Ditte Bræin, sang

Karl Erik Bø, sang, piano, trøorgel og trommer (2)

Ellen Sejersted Bødtker, harpe (2)

Frode Carlsen, fagott (3)

Celio de Carvalho, perkusjon

Kenneth Ekornes, slagverk

Helge Ellingsen, kontrabass

Mari Eriksmoen, sopran (2)

Øystein Fevang, sang, paino, keyboard (2)

Ingeborg Fimreite, fiolin (7)

Per Flemstrøm, fløyte (6)

Fredrik Fors, klarinett

Bendik Foss, bratsj (7)

Øyvind Fossheim, fiolin

Kristian Frank, bass-saksofon og kontrabass (2)

Randi Slåtsveen Glaser, fløyte (11)

Hans Josef Groh, cello (12)

Erlend Habbestad, cello

Jonas Haltia, trompet (3)

Kathrine Hvinden Hals, fiolin

Per Hannisdal, fagott (2)

Johnny Harper, gitar og banjo

Aslak Rakli Harteberg, bass

Svein Haugen, kontrabass (7)

Frank Havrøy, baryton (3)

Ole Christian Haagenrud, piano (2)

Erik Wenberg Jacobsen, sang

Magne Henriksen, trekkspill (2)

Ragnar Heyerdahl, fiolin og hardingfele (39)

Henrik Hilmersen, bass

Marianne Hirsti, sang (4)

Tone Hulbækmo, sang og div. instr. (3)

Ingar Hunskaar, elektronikk

Eira Huse, sang (3)

Haakon Hille Hustad, sang

Birgitte Volan Håvik, harpe

Sean Kjartan Iversen, sang, gitar

Hans Fredrik Jacobsen, fløyter og div. instr (3)

Fredrik Jacobsen, trommer (2)

Hans Jacobsen, trommer (2)

Torbjørn Jacobsen, sang, fløyte, klarinett

Bjarne Magnus Jensen, fiolin (5)

Pål A. Johansen, sang

Vegard Johnsen, fiolin (5)

Jannike Kruse Jåtog, sang

Per Karang, klaver (3)

Thomas Kjekstad, gitar

Christian Kjos, cembalo (2)

Gudrun Klakegg, klaver (18)

Rune Klakegg, trekkspill, klaver (2)

Marcus L. Knight, tuba (2)

Katharina Frogner Kockum (9)

Arne Kollandsrud, trompet (2)

Benedikte Kruse, sang

Mikko Lampila, piano

Erlen Tynning Larsen, horn (2)

Morten Gunnar Larsen, klaver (2)

Helge Lien, klaver

Trond Lindheim, klaver (3)

Johannes Martens, cello (4)

Jan-Olav Martinsen, horn

Richard Max, elgitar

Eva Melby, sang

Terje Midtgård, trombone (2)

Birger Mistereggen, slagverk (2)

Eilif Moe, gitar (8)

Helge Myhren,  klaver

Haldor Mæland, klaver (31)

Arnulf Naur Nilsen, trompet (2)

Ulf Nilsen, klaver og cembalo (3)

Hector Novas, slagverk (4)

Ingfrid Nyhus, klaver

Åshild Nyhus, fele

Steinar Ofsdal, fløyter (2)

Fredrik Otterstad, sang, kontrabass (26)

Leif Arne Tangen Pedersen, klarinett (5)

Federico Peña, fløyter, sang, perkusjon (2)

Gunnar Petersen-Øverleir, orgel (6)

Matz Pettersen, obo (2)

Wolfgang Plagge, piano (2)

Gustavo Pollastri, strengeinstrumenter, sang (2)

Eirik Raude, slagverk (7)

Tone Reichelt, horn

Georg Reiss, klarinett (5)

Petter Richter, gitar

Øystein Rudi, fele

Kenneth Ryland, kontrabass (7)

Torbjørn Raae, elgitar

Ketil Sandum, bass (3)

Kouame Sereba, afrikanske instrumenter (3)

Raymond Sereba, afrikanske instrumenter (2)

Sonia Sielaff, klarinett (2)

Uriel Seri, afrikanske instrumenter

Hans Morten Stensland, fiolin

Jon Stieng, gitar (2)

Abduhlrahman Surizehi, benju

Agnethe Sperre Sørlien, fløyte

Nora Taksdal, bratsj

Ingunn Tennøe, klaver (3)

Siri Torgersen, mezzosopran

Martin Ulvin, slagverk (12)

Huilin Zhou, fiolin og hardingfele

Zhang Zhulian, pipa og langleik

Sidsel Walstad, harpe (2)

Gjertrud Økland, fiolin

Jørn Simen Øverli, sang og gitar

Siv Grethe Øverli, trompet

Knut Aalefjær, slagverk

Tormod Aasgård, trompet

Barne- og ungdomsensembler

Asker Barne- og ungdomsorkester, Musica Sinfonietta v/Vladimir Stoyanov

Asker dans- og ballettskole, barnedansere v/Marianne Schwarz og Malin S. Isaksen (4)

Akershus Trompetensemble v/Arne Kollandsrud

Barneballetten fra Jorunn Kirkenærs ballettskole

Blokkfløytistene St. Sunniva v/Johann Nicolai Mohn (3)

Blokkfløytistene Uranienborg v/Svein Egil Skotte (2)

Grefsen skoles musikkorps v/Marit Riktor

Hasle skoles musikkorps v/Sissel Larsen

Lysejordet skoles barnekor v/Katrine Flaa og Elisabeth Solheim

Lørenskog musikk- og kulturskoles slagverksensemble v/Hector Novas

Manglerud musikk- og kulturskoles slagverksensemble v/Hector Novas

Sangere fra Operaens barnekor (2)

Oslo Domkirkes guttekor v/Magne Harry Draagen

Korister fra Oslo Filharmoniske kor

Oslo Kulturskole, unge pianister: Nathalie Katarina Lågrinn, Hans Fredrik Schippert, Vera Rudi

Suzukiorkesteret v/Anne-Berit Halvorsen

Suzukielever fra Ski v/Elisabeth Bromander

Sølvguttene (7)

Andre

Arne Nordheim, komponist

Nils Henrik Asheim, komponist (3)

Bærum Bachkor v/Thröstur Eiriksson

Scenario koret v/ Liv Ragnhild Torneberg

Ella Fiskum, dans (4)

Folkedansere fra Bondeungdomslagets Barnelag (2)

Folkedansere fra Bygdelagssamskipnadens Barnelag (2)

Maria Moser Heyerdahl, dans (2)

Per Ragnar Møkleby, illustratør (3)

Sergio Pilar, sirkusartist

Steffen Hånes Olesen, skuespiller

Henriette Steenstrup, forteller

Andreas Peer Kähler, forteller

Vokalgruppen Los Altos